این نامه، برای برخی از مسئولین کنونی غریب است!

به گزارش «تابناک»،در تاریخ ۲۶ مهر ۱۳۶۰ به عضویت رسمی سپاه پاسداران ساری در آمد و با تشکیل یک گروه ضربت در عملیاتهای مختلف درون شهری علیه منافقین فعالیت داشت. از۱۰ اسفند ۱۳۶۰ به عنوان جانشین گردان در منطقه عملیاتی مریوان تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۶۱ انجام وظیفه می‌کرد و ازتاریخ ۱۶ آبان ۱۳۶۱ به عنوان فرمانده گردان مسلم عقیل (ع) لشکر ۲۵ کربلا منصوب شد.
 
 در اواخر سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۶ در منطقه عملیاتی دهلران، گردان مسلم بن عقیل (ع) تحت فرماندهی عالی پیش قراول عملیات بود. آن‌ها از خطوط مقدم عبور کردند تا اینکه در پاسگاه چیلات در خاک عراق به محاصره نیروهای دشمن در آمدند و عالی پس از نبرد دلیرانه در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۶۲ به همراه گروهی از نیرو‌هایش به شهادت رسید.

به علت شرایط سخت عملیات و عقب نشینی سریع نیروهای خودی جنازه او در داخل خاک عراق باقی ماند. سرانجام در سال ۱۳۷۲ پیکر شهید ذبیح اللّه عالی توسط گروه‌های تفحص در منطقه عملیاتی چیلات کشف و پس از تشییع در گلزار شهدای کردکلا به خاک سپرده شد. از شهید ذبیح اللّه عالی به هنگام شهادت پنج فرزند به نامهای زینب، صفیه، علیرضا، روح اللّه و محمد باقر به یادگار ماند.

  به خاطر بضاعت خوب مالی که داشت در یک درخواست کتبی از سپاه محل کارش خواست تا حقوق او را به اندازهٔ ۲۰۰۰ تومان (درسال ۶۱) از اصل حقوقش کسر وصرف کمک به جبهه نمایند. این درحالی که در آن دوران حقوق پاسداران از ماهی ۳۰۰۰تومان تجاوز نمی‌کرد.بسمه تعالی

به: کارگزینی سپاه ساری

از: پاسدار عملیات ذبیح الله عالی

موضوع: کسر نمودن حقوق ماهیانه

محترماً به عرض می رسانم چون اینجانب دارای چهار هکتار زمین زراعتی آبی و خشکه می باشم و دارای درآمد زیاد می باشد و همین طور حقوق من زیاد می باشد. لذا درخواست می نمایم که در اسرع وقت از حقوق ماهیانه من حدود دو هزار تومان کسر نمائید. خداوند همه ما را خدمتگزار اسلام و امام قرار بدهد.

آمین ذبیح الله عالی


نامه مذکور نمونهٔ خوبی می‌تواند باشد برای سنجش رفتار کسانی که امروز در ادارات ونهادهای دولتی حقوق دریافت می‌کنند، وگاهاً وعموماً از دریافتهای ماهیانه خود ناراضی بوده وعملاً ادارات دولتی را میدان مسابقه‌ای کرده‌اند برای کار کمتر ودریافتی بیشتر!!

با سپاس ازدوستان و همکاران در وبلاگ رزمندگان که مطلب مذکور را آماده کرده اند.
/ 7 نظر / 81 بازدید
بلاگ دایر

وبلاگ خود را به فهرست وبلاگ های فارسی اضافه کنید. www.blogdir.ir

ولی

امروزه همه مردم هر چه حقوق میگرند کمشون وهمیشه میگن هیچی نداریم وسه همین که مشکلات زیادی داریم .ایکاش کمی هم از این شهدا درس میگرفتیم.

مرگ یاس

سلام خدمت شما...وبلاگ پرمحتوایی دارید...اما بنده یک پیشنهاد دارم ...به نظرم ازاونجا که همه ی ماقصدمون اصلاح جامعس وادامه راه شهدا پس باید این فرهنگو ترویج بدیم...می خواستم بگم شماهم می تونیدبه وبلاگ هایی که مثل وبلاگ خودتون نیستن برید ودعوتشون کنید به وبتون وجذبشون کنید...اینکه ما ولینک های ما همه مثل خودمون مذهبی باشن کمکی به پیشرفت ما ومردم جامعه نمی کنه...ما باید باسایر نویسنده ها رابطه برقرارکنیم وبه شهدا ,’حجاب و...علاقه مندشون کنیم... متشکرم وحق یاورتون ......

محمدمهدی

سلام آپم با عنوان "ولیِّ عصر": یک روز جمعه سر زده، آقا، بیا ببین تو نیستی چه می گذرد در ولیِّ عصر؟ منتظرتم[گل] یاعلی...

313

خوب بود دمت گرم[گل]

احمد حسینی

خدا بهت اجر شهیدر را خواهد داد چون زنده نگهداشتن یاد شهدا ....

هادی ذلقی

از وبلاگ شما بازدید کردیم.مطالب زیبای داشت.از کلبه ما هم دیدن فرمایید. التماس دعا