خداحافظی باشکوه مردم با مرحوم آیت الله خوشوقت

این جملات رهبر انقلاب در دیدار خانواده مرحوم آیت الله خشوقت است که پس از چند روز پیکر مطهرش وارد تهران شد و مشتاقان محضرش شب گذشته را در کنارش در مسجد امام حسن مجتبی(ع) به سر بردند. 
پس از چند روز بی تابی عزاداران تهرانی، امروز صبح پیکر مطهر آیت الله خوشوقت پس از اقامه نماز توسط رهبر انقلاب بر پیکر مطهر ، از دانشگاه تهران به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی  تشییع می شود.

مراسم تشییع در طول خیابان آیت الله طالقانی برگزار شود و پیکر مرحوم آیت الله خوشوقت برای تدفین در جوار بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم حسنی به شهر ری منتقل شود.

آیت‌الله عزیز خوشوقت در ماه رجب سال ١٣٠۵ هجرى شمسى در شهر بادکوبه (باکو) متولد شد.پدر و مادر ایشان اهل زنجان بودند اما چند سالی را به خاطر نا‌امنی منطقه، به باکو مهاجرت کرده بودند که  عزیز، دومین فرزند خانواده، در آنجا تولد یافت.

ایشان پس از تحصیلات دبیرستان، به علوم حوزوى روى آوردند و پس از پنج سال تحصیل در مسجد لرزاده تهران راهى دیار علم و تقوا، قم شد‌.

‌آیت‌الله خوشوقت، دروس خارج فقه و اصول را نزد حضرات آیات عظام سید‌حسین بروجردی و امام خمینی ‌سپری کرد‌ و حکمت و فلسفه و تفسیر را نزد علامه طباطبایی (ره) آموخت‌.

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، طی حکمی از سوی امام خمینی(ره) به عنوان نماینده ویژه ایشان در ستاد عالی انقلاب فرهنگی منصوب شدند و نیز اغلب در زمینه‌های فرهنگی، ارشاد و هدایت جوانان و تربیت فضلای مستعد، نقشی بزرگ ایفا کردند.

‌حضرت آیت الله خوشوقت روز پانزدهم بهمن ماه سال جاری، در حالی که اعمال حج عمره را به پایان برده بودند، به علت عفونت حاد ریوی در بیمارستانی در شهر مکه بستری شدند. شدت عفونت ریوی، موجب عفونی شدن خون ایشان و نیز از کار افتادن کلیه‌های‌شان شده بود.

روند درمان ایشان طی بیش از دو هفته به گونه‌ای پیش رفته بود که امکان انتقال ایشان به تهران را در روز اول اسفند، فراهم ساخته بود اما بازگشت دوباره عفونت ریوی، اختلال عملکرد قلب و ضعف شدید جسمانی، موجب شد حضرت آیت الله خوشوقت، که عمری را خالصانه برای خدا و تبلیغ راه راستین حضرت پروردگار زندگی کرده بود، در کنار خانه خدا، به آغوش خدا باز گردد.شهدا شهدا شهدا  شهدا  شهدا   شهدا   شهدا شهدا

شادی ارواح طیبه شهدا صلوات

/ 1 نظر / 69 بازدید
سید تقی

بسم الله الرحمن الرحیم الّلهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین مولا علی اميرالمؤمنين(سلام الله) : « والله اگر اين امت روی خاك بايستند با پای برهنه در حالی كه بر سر خود خاكستر ريخته باشند و گريه و زاری كنند و بر كسانی كه آنها را گمراه كرده اند و راه خدا را بستهاند و مردم را به سوی جهنم خوانده اند، لعنت كنند ، باز اين امّت در لعنت کردن و بيزاری جستن ، كم كاری كرده اند » --- ایام عزای بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (سلام الله) تسلیت باد اللهم خص انت اوّل ظالم بالعن منی و البدا به اولا ثم العن الثانی و الثالث و الرابع اللهم العن یزید خامسا اللهم العن اباسفیان و معاویة و یزید ابن معاویة علیهم منک العنة ابد الآبدین اللهم العن بنی امیة قاطبة و العن عبیدالله بن زیاد و بن مرجانة و عمر بن سعد و شمرا و آل ابیسفیان و آل زیاد و آل مروان الی یوم القیامة مرگ بر اسرائیل مرگ بر وهابی مرگ بر ناصبی مرگ بر سفیانی مرگ بر معاویه ای مرگ بر یزیدی مرگ بر آمریکا مرگ بر انگلیس مرگ بر منافق مرگ بر ضد ولایت فقیه مرگ بر اسرائیل مرگ بر وها