برای شهدای گمنام ؛ آمده‌ام؛ اما شرمنده‌ام ...

امروز من مهمانم و شما میزبان؛ چگونه از من استقبال می‌کنید؟

دوست دارم به نگاهی من را با راه عشق آشنا کنید؛ به چراغی راه رستگاری را نشانم بدهید و به جرعه‌ای از شراب معرفت سیرابم سازید و به دعایی امیدم بخشید.

هر بار که وصیتنامه شهیدی را می‌خوانم از خودم شرمنده می‌شوم؛ هر روزی که از برابر منزل شهیدی رد می‌شوم از خود خجالت می‌کشم؛ هر‌ گاه که از جلوی تابلوی شهیدی می‌گذرم بر خود می‌لرزم که آیا شما از ما راضی هستید و آیا ما آن گونه که باید به شما وفادار بوده‌ایم؟

آن روزهای سرشار از ایمان و اخلاص را با این روزهایی که ‌گاه به تزویر و ریا آلوده می‌شوند، مقایسه می‌کنم و تردید بر جانم می‌نشیند که مبادا از راهتان جدا شده باشیم!

آن سال‌های سراسر صداقت و پاکی را به یاد می‌آورم و این زمانه‌ای را که ‌گاه دروغ و دورنگی بر چهره‌اش چنگ می‌اندازد، می‌بینم و بر خود نهیب می‌زنم که مبادا امانت شما را از یاد برده‌ایم؟

آن روزگاری را که همه یکرنگ و همدل بودند، به یاد می‌آورم و این روزگاری را که به بی‌اخلاقی‌های سیاسی و اجتماعی آلوده شده‌اند، می‌نگرم که ناگاه کسی نهیبم می‌زند: این تذهبون؟

امروز چقدر نگرانم که مبادا صدای شما در میان این هیاهو‌ها گم شود؛ امروز چقدر دلشوره دارم که مبادا فراموش کنیم نان و نمک انقلاب را خورده‌ایم و در بستر جمهوری اسلامی آرمیده‌ایم.

مبادا فراموش کنیم رویش دوباره نخل‌های خم شده جنوب، سرافرازی دوباره کوه‌های غرب، خروش زیبای خلیج فارس و امنیت مرزهای شرقی همه از فداکاری و ایثار شماست.

یقین دارم که همواره راه روشنتان را زنان و مردانی ادامه خواهند داد و جوانان این نسل هستند که بی‌اعتنا به همه تهدید‌ها و تطمیع‌های فرهنگی راهتان را می‌پیمایند و با شناخت مسیری که برای آن از هستی خویش گذشتید، به آرما‌‌ن‌هایتان وفادار خواهند بود.

برادرهای مهربانم

گمنام‌های بزرگ

شما با صفا و صمیمیت با ما سخن می‌گفتید. با صداقت در میان مردم قدم می‌زدید. با تواضع به مردم سلام می‌کردید. با اخلاص در صفوف نمازهای جمعه و جماعت حاضر می‌شدید و لحظه لحظه‌هایتان با عشق به امام و اسلام و وطن و مردم می‌گذشت. به دنیا پشت پا زدید. خود را ندیدید و به بازاری رفتید که جان فروختید و بهشت خریدید.

... و امروز در کنار این همه مردان و زنانی که به زیارت خاک شما آمده‌اند و در میان عطر بوی گلابی که این مادر بر سنگ قبر‌هایتان می‌پاشد، از شما می‌خواهم دعا کنید که در گیر و دار حوادث روزگار، لحظه‌ای از راه مستقیمی که شما جان بر سر آن باختید غافل نشویم.شهدا شهدا شهدا  شهدا  شهدا   شهدا   شهدا شهدا

شادی ارواح طیبه شهدا صلوات

/ 15 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی

کسی می تواند از سیم خاردار دشمن عبور کند که در سیم خاردارهای نفس خویش گیر نکرده باشد.

یاران گمنام

سلام/اگر مایلید به وب ما سر بزنید و درصورت تمایل لینکمون کنید/خبر بدید ما هم لینکتون کنیم/ التماس دعا...

یاران گمنام

سلام/به وبلاگ ما سر بزنید و در صورت تمایل لینکمون کنید/لینک کردید خبر بدید لینکتون کنیم/یاعلی مدد... التماس دعا...

دخترطلایی

سلام وبلاگ خوبی دارید.منتظر حضورتون هستم

شیما

او کیست ؟ازکجاست؟از کدام لشکر؟کدام گروهان؟................. در سکوت بروبر نگاهم میکند پلاکی که حافظه اش را از دست داده است.

سید تقی

بسم الله الرحمن الرحیم الّلهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین مولا علی اميرالمؤمنين(سلام الله) : « والله اگر اين امت روی خاك بايستند با پای برهنه در حالی كه بر سر خود خاكستر ريخته باشند و گريه و زاری كنند و بر كسانی كه آنها را گمراه كرده اند و راه خدا را بستهاند و مردم را به سوی جهنم خوانده اند، لعنت كنند ، باز اين امّت در لعنت کردن و بيزاری جستن ، كم كاری كرده اند » --- ایام عزای بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (سلام الله) تسلیت باد اللهم خص انت اوّل ظالم بالعن منی و البدا به اولا ثم العن الثانی و الثالث و الرابع اللهم العن یزید خامسا اللهم العن اباسفیان و معاویة و یزید ابن معاویة علیهم منک العنة ابد الآبدین اللهم العن بنی امیة قاطبة و العن عبیدالله بن زیاد و بن مرجانة و عمر بن سعد و شمرا و آل ابیسفیان و آل زیاد و آل مروان الی یوم القیامة مرگ بر اسرائیل مرگ بر وهابی مرگ بر ناصبی مرگ بر سفیانی مرگ بر معاویه ای مرگ بر یزیدی مرگ بر آمریکا مرگ بر انگلیس مرگ بر منافق مرگ بر ضد ولایت فقیه مرگ بر اسرائیل مرگ بر وها

سجاد

باسلام خدمت مدیریت عزیز وبلاگ ،خیلی مطالب خوبی داشتین اگر دوست دارین می تونین به وبلاگ من هم سر بزنید منتظرتونم

در محضر خدا ما را هم دعا کنید