استقامت و ایمان به راه شهدا

همه انسانها از عاقبت شان در این دنیا که همان مرگ است مطلعند اما قلیل هستند افراد و اشخاصی که در پی این حقیقت ، تقوا پیشه خود می سازند و گرفتار دنیا و فریبندگی و ظواهر و زرق و برقش نمی شوند.

این موضوع که انسان بالاخره روزی در مواجهه با مرگ ناکام خواهد شد برای همگان مسجل است و در سرشت و فطرت آدمی ایمان به آن قطعی و واقعیت است  اما غفلت این امر را به فراموشی می سپارد و انسان با خیره سری به دنیای مادیات دلبسته می شود و هوش و حواسش از مرگ می رهد.

اما در همین دنیا هم هستند آدمهایی که این غفلت را مکرر و دائما از خود دور می کنند و در پی آبادانی آخرت تلاش می کنند و دنیا را فقط ابزاری می دانند برای ساخته شدن نفس خود برای زندگی جاودانه و طولانی آن سرای پر رمز و راز.

سرایی که  این دنیا در برابر آن بسیار ناچیز و کم مدت است ، آخرت قطعا برای اکثر انسانها سرای حسرت است.

اما معدود انسانهایی که از بیماری غفلت رهایی می یابند در سرای آخرت شادمان و مسرور و سعادتمند هستند وبی شک یک دسته بزرگ از این انسانها شهدا هستند و آنانی که عرصه جهاد در راه خدا را به همه دنیا خواهی ها مقدم شمردند و دست از همه چیز دنیا کشیدند و بالاترین متاع خود را که همانا جانشان است از روی اخلاص تقدیم جانان کردند.

اینانند که سزاوار تکریم و بهره مندی از فیوضات بهشتی هستند ، چرا که بالاترین درجه گذشت را آزموده و نمره قبولی گرفته اند.

غرض آنکه برای غرق نشدن در دنیا و مظاهرش استقامت در سایه ایمان واقعی به خدا لازم است ، ایمانی که من و تو را به مجاهدت خستگی ناپذیر و بی عذر و بهانه و خالصانه در راه خدا وا دارد .

اینکه فکر نکنی باید صحنه پیکاری باشد چون جبهه های دفاع مقدس تا تو به عزم دفاع از دین خدا به پاخیزی ! در حالی که قطعا امروز کار دشوار فرهنگی و تربیت اخلاقی و دینی مردمان جامعه در برابر سیل تهاجمات گسترده و بی امان دشمنان و وسوسه ها و  تزویر شیطانها را باید جهادی بس عظیم تر  و گسترده تر بدانی.

جهادی بس عظیم تر از دفاع مقدس که این جهاد اکبر است و آن جهاد؛ اصغر ، پس ارجح همیشه آن کار عظیم و اکبر است و نیز دشوار و سخت تر .

پس بشتاب و کاری عظیم را شروع کن و به یاری حق و دین خدا بیا که هنگامه جهاد است و این بار جهاد اکبر  و صد البته آنان که جهاد اصغر کرده اند نیز از دروازه جهاد اکبر گذشته اند و سربلند هم گذشته اند و به فیض جهاد اصغر هم رسیده اند پس به قول شهید باکری؛ چه زیباست انسان آماده باشد برای دیدار ربش!

پس سعی کن راه آمادگی را پیدا کنی اما شتاب کن که فردا شاید برای تو نباشد!

نوشته؛جابر علیمحمدی

/ 6 نظر / 41 بازدید
محمد نوری

سلام دست مریزاد وبلاگ زیبا و پرمحتوایی است

مهدی محبی

شهدا را شهیدان می شناسند براستی که تکلیف ما در قبال خون شهدا سنگین است التماس دعا برادر

محمد محمدی

سلام دوست عزیز نام و آدرس وبلاگ من از "فطرس" به "نبرد سوم" تغییر کرده لطفا اون رو در لینک خود تصحیح کنید.با تشکر آدرس جدید:nabardesevom.persianblog.ir

میثم علیزاده

سلام اجرکم عند ا... به تنهایی ما هم سری بزنید الهی شهید شی.

علی

دوست دارم مثل شهدا درراه خدا استقامت میکردم وتا اخرین لحظه سر عهدم می ایستادم اما حیف که من ....

محمد

سلام وبلاگ خوبی داری از مطالبت خوشم اومد اگر قصد تبادل لینک داشتی به وبلاگم سر بزن ودر قسمت نظرات نظر بده