به یاد شهدای گمنام عملیات خیبر

خیبرآفرینان که به فاتح خیبر اقتدا کردند، در لبیک گویی به امام و رهبرشان که فرزند فاطمه بود و با زمزمه رمز یا رسول الله (ص)، بار دیگر به جهان اثبات کردند که نمی‌توان در برابر ایمان و اخلاص و شجاعت و رشادت فرزندان عاشورا ایستاد. 


به گزارش «تابناک»، شهدای بزرگ حماسه خیبر در سوم اسفند ۱۳۶۲ عزیزانی بودند که در اوج خلوص، برای رضای حضرت حق، هستی خویش را فدا کردند. شهدای گمنام عملیات خیبر از جمله مجاهدانی هستند که نام و یادشان در کنار نام مقدس شهدای کربلا و به ویژه سالار شهیدان حضرت حسین ابن علی (ع) جاودانه خواهد ماند.

امروز به یاد شهدای گمنام عملیات خیبر با آنان به زمزمه می‌نشینیم.

ای مردان عاشورایی

چه زیبا به امام کربلا اقتدا کردید و چه با شکوه بر سجاده‌ای از صداقت به نماز عشق قامت بستید.
پس از چهارده قرن غربت کربلا با حنجره‌هایی سرخ به ندای هل من ناصر ینصرنی حسین (ع) این بزرگ‌ترین شهید تاریخ لبیک گفتید و عاشقانه به دیدار آن حضرت شتافتید.
راهی که پیمودید جز راه خونین حسین نبود که خمینی به شما نشان داده بود و لبیکی که گفتید جز فریاد استغاثه ثارالله مخاطبی نداشت.

برادرهای خویم

اخلاص، نشانی سنگر‌هایتان بود و عشق، ترجمان قلب‌هایی که برای رسیدن، له له می‌زدند.
شما در بستری از مظلومیت و حقانیت آرام گرفتید تا آسودگی را به نسل‌هایی هدیه کنید که همواره شرمسار ایثار و فداکاری‌تان خواهند بود.

شما باریافتگان عرش، هستی خویش را به قربانگاه بردید. لبیکی به وسعت تاریخ فریاد کردید. جمرات پلید را رمی کردید. احرامی به سپیدی دل فرشتگان پوشیدید و طوافی سرشار از عشق به نمایش گذاشتید تا همیشه جهان را به عدالت و مهربانی فرا خوانید.

امروز که شما باریافتگان بارگاه دوست، در مهمانی بزرگ شهادت، خشنود دیدار حق و سرمست از جام وصال سیدالشهدا هستید، بر ماست که راهتان را که جز صراط مستقیم عاشورا نبود، تداوم بخشیم.

این روز‌ها یادآور شماست تا آیینه‌ای باشند برای ما نیازمندان همیشه کاروان شهادت؛ تا خود را محک بزنیم که آیا به آن همه جانفشانی و از خود گذشتگی وفادار مانده‌ایم یا نه؟
نام‌هایتان آشناست. مبادا با راهتان بیگانه شویم، وگرنه فردایی سراسر سرافکندگی فرا روی خود خواهیم داشت.شهدا شهدا شهدا  شهدا  شهدا   شهدا   شهدا شهدا

شادی ارواح طیبه شهدا صلوات

/ 3 نظر / 126 بازدید
میشه شفاعتم کنی پسرخاله

از تربت عاشقان فغان آمده است این کیست که بی نام و نشان آمده است؟ در آتش عاشقی چنان سوخته ام کز من دو، سه تکه استخوان آمده است کریم رجب زاده +

سید تقی

بسم الله الرحمن الرحیم الّلهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین مولا علی اميرالمؤمنين(سلام الله) : « والله اگر اين امت روی خاك بايستند با پای برهنه در حالی كه بر سر خود خاكستر ريخته باشند و گريه و زاری كنند و بر كسانی كه آنها را گمراه كرده اند و راه خدا را بستهاند و مردم را به سوی جهنم خوانده اند، لعنت كنند ، باز اين امّت در لعنت کردن و بيزاری جستن ، كم كاری كرده اند » --- ایام عزای بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (سلام الله) تسلیت باد اللهم خص انت اوّل ظالم بالعن منی و البدا به اولا ثم العن الثانی و الثالث و الرابع اللهم العن یزید خامسا اللهم العن اباسفیان و معاویة و یزید ابن معاویة علیهم منک العنة ابد الآبدین اللهم العن بنی امیة قاطبة و العن عبیدالله بن زیاد و بن مرجانة و عمر بن سعد و شمرا و آل ابیسفیان و آل زیاد و آل مروان الی یوم القیامة مرگ بر اسرائیل مرگ بر وهابی مرگ بر ناصبی مرگ بر سفیانی مرگ بر معاویه ای مرگ بر یزیدی مرگ بر آمریکا مرگ بر انگلیس مرگ بر منافق مرگ بر ضد ولایت فقیه مرگ بر اسرائیل مرگ بر وها

ای کاش دانشگاه جبهه ها هنوز هم دانشجو داشت