سیره شهدا
ساعت ٤:٠٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ شهریور ۱۳۸٧  

سلام

سلام بر شما که با شهیدان خو گرفته اید شما که بوی شهدا را حس می کنید سلام بر دلهای نزدیک به شهدا سلام بر شما که آرمانتان ادامه راه شهداست.

راستی گفتم ادامه راه شهدا اما چگونه؟ ادامه راه شهدا چیست؟

امروز در شهرها و روستاها و محلات مختلف کشور یادواره ها مراسمات بزرگداشت و سالگرد های بسیاری در وصف شهدا برگزار می شود که جای تقدیر بسیار دارد.

اما آیا واقعا ادامه راه شهدا در برگزاری یک یادواره شهدا خلاصه می شود و با یک یادواره شهدا ما راه آنان را ادامه داده ایم ،به راستی اینگونه است؟؟

متاسفانه تصور بس نادرستی در اذهان جامعه ما بوجود آمده که تا می گوییم باید راه شهدا را ادامه دهیم سریع به فکر برگزاری یک یادواره شهدا یا مراسم و ... می افتیم ولی حقیقتا راه شهدا با این قبیل برنامه ها ادامه می یابد البته نفس برگزاری کار بسیار مقدس و والایی است اما اینها باید مقدمه باشد مقدمه ای برای فرهنگ سازی و معرفی سیره عملی و خلق و خو شهدا به اجتماع.

 

واگر می خواهیم این امر تحقق یابد در ابتدا باید طینت مرام و مسلک شهدا را به خود بشناسانیم و راه و روش آنان را در طول زندگی خویش در پیش گیریم.

وگرنه حرف زدن از شهدا زیاد سخت نیست بلکه خیلی هم آسان است،پس  یادواره شهدایی مورد قبول خداوند است و شادی ارواح طیبه شهدا را منجر می گردد که فضای عمومی یک محله یک شهر و روستا را تحت تاثیر سیره الهی شهدا قرار دهد و افراد یک جامعه را به سمت اخلاق شهدا سوق دهد نه اینکه مبالغی خرج شود و مراسمی برگزار شود فقط برای برگزار شدن و دیگر نه اثر و نه تحولی و نه...

شهدا را بشناسیم تا ادامه دهنده راهشان باشیم برای رفع تکلیف برنامه برگزار نکنیم ارزش شهدا بسیار بالاتر از اینهاست شهید با خونش همه چیز را دگرگون می کند جامعه را اصلاح می کند با معرفی سیره شهدا جامعه را اصلاح  کنیم.