گزارش تکان دهنده تلویزیون رژیم صهیو نیستی: آزمایش اتمی صهیونیستها روی کودکان
ساعت ۳:٤۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸٧  

گزارش تکان دهنده تلویزیون رژیم صهیو نیستی: آزمایش اتمی صهیونیستها روی کودکان

 

تهران- شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی با پخش فیلمی مستند از یکی از پلیدترین رازهای بنیانگذاران حزب کار اسراییل یعنی رادیو اکتیو کردن عمدی همه جوانان نسل "سفاردی ها" در فلسطین اشغالی، پرده برداشت.

فیلم "حلقه کودکان" با کارگردانی "دیوید بلهاسن" و " آشر حمیاس" در سال 2004 میلادی جایزه بهترین فیلم مستند فستیوال بین المللی فیلم حیفا را از آن خود کرد.

موضوع این مستند، تاباندن عمدی پرتوهای آسیب رسان به صدها هزار نفر از مهاجران جوان یهودی به فلسطین اشغالی است که از کشورهای خاورمیانه به این سرزمین رفته و به "سفاردیم" معروف بودند.

براساس این گزارش، دکتر «چایم شبا»، مدیر کل وزارت بهداشت اسرائیل در سال 1951 میلادی به آمریکا رفت و با هفت ماشین اشعه ایکس اهدایی ارتش آمریکا به فلسطین اشغالی باز گشت.

گزارش می افزاید: قرار بود، از این ماشین‌‌ها برای یک آزمایش اتمی جمعی روی گروهی از جوانان سفاردی به عنوان خوک‌های آزمایشی استفاده شود.

بنابر گزارش، هر جوان سفاردی 35 هزار بار که حداکثر دوز تاباندن اشعه ایکس است، در معرض این پرتوها قرار گرفت. دولت آمریکا برای این کار، 300 میلیون لیره اسرائیل را در یک سال به رژیم صهیونیستی پرداخت کرد و این در حالی بود که کل بودجه بهداشتی این رژیم 60 میلیون لیره بود و پول پرداخت ‌شده توسط آمریکایی‌ها، برابر با میلیاردها دلار در حال حاضر است.

در این گزارش تکان دهنده آمده است: برای گمراه کردن والدین قربانیان، این کودکان به عنوان سفرهای مدرسه‌ای به بیرون برده می‌‌شدند و بعدها به والدین آنان گفته می‌شد که آنان به علت ابتلا به «زردزخم» تحت درمان با اشعه ایکس قرار گرفته‌اند.

شش هزار نفر از این کودکان، کمی پس از تاباندن این پرتوها، جان خود را از دست دادند. همچنین، بسیاری از آنان به سرطان‌های پیشرفته‌ای مبتلا شدند که در طول زمان، هزاران نفر را کشت و هنوز هم در حال گرفتن جان باقیمانده آنهاست.

بر پایه گزارش، زن کهنسالی که اشعه ایکس را به کودکان می‌تابانده، گفت: «آنان کودکان را به صف می‌آوردند. نخست سرهایشان را می‌تراشیدند و به آن ژل ضدسوختگی می‌مالیدند. سپس توپی را بین پاهای آنان می‌گذاشتند و به آنان می‌گفتند که نگذارند توپ به زمین بیفتد که در نتیجه، آنان نیز تکان نخورده و ثابت می‌ایستادند. دیگر بخش‌‌های بدن کودکان، هیچ محافظی نداشت. به من گفته شده بود که با این کار، در از بین بردن زردزخم‌ها کمک می‌کنیم. اگر می‌دانستم این کار چه خطراتی برای کودکان خواهد داشت، هیچ‌گاه حاضر به همکاری نمی‌شدم. هرگز».

به علت این‌که تمامی بدن کودکان در معرض تشعشعات بود،‌ معمولا باعث اختلال در سیستم ژنتیکی کودکان می‌شد که این امر در نسل‌های بعدی هم تأثیرگذار بود.

این فیلم به روشنی نشان می‌دهد که این عملیات، تصادفی نبوده است. خطرات اشعه ایکس بیش از 40 سال است که شناخته شده و دستورالعمل‌های رسمی برای درمان و استفاده از اشعه ایکس در سال 1952 وجود دارد.

این فیلم مورخی را نشان می‌دهد که می‌گوید: عملیات زردزخم یک برنامه حساب ‌شده برای پاک کردن رگه‌‌هایی از جامعه بوده که گمان می‌شد، ضعیف هستند.

زن یهودی مراکشی که کودکان وی در این عملیات صدمه دیده اند می‌گوید: «این یک هولوکاست بود؛ هولوکاست سفاردی. من می‌‌خواهم بدانم چرا هیچ‌کس با آن مخالفتی نکرد؟».

کابینه دولت رژیم صهیونیستی را در زمان ثبت چنین اعمال بی‌رحمانه‌ای این افراد تشکیل می‌دادند:

نخست‌وزیر: دوید بن گوریون

وزیر دارایی: الیزر کابلان

وزیر دادگستری: لوی اشکول

وزیر امور خارجه: موشه شارت

وزیر بهداشت: یوسف بورگ

وزیر کار: گولدامیر

وزیر پلیس: آموس بن گوریون.

ارشدترین پست خارج کابینه نیز متعلق به دبیرکل وزارت دفاع بود که در اختیار «شیمون پرز» بود.

«بن گوریون» که ظاهرا هراسناک بوده، بدون تردید، پسر خود را به عنوان رئیس پلیس انتصاب کرد تا در صورت دخالت دیگران، بتواند مشکل را حل کند.