نقدی بر فيلم اخراجی ها(سخنی با اقای ده نمکی)۱
ساعت ۳:٠۳ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٦  

باسلام

شاید نقد بر فیلم اخراجی ها بعداز چندین ماه که از اکران عمومی ان می گذرد دیر شده باشد اما من چند وقتی بود  قصد داشتم که نقطه نظراتم را راجع به این فیلم که نقاط ضعف آن به نظر اینجانب بسیار بیشتر از نقاط قوتش است به همین خاطر و به خاطر ارتباط مستقیمی که محتوای این فیلم با معرفی شهدا و نیز مباحث دفاع مقدس و سیره رزمندگان داردهرچند دیر بنویسم.

البته شاید در یک یا دو مطلب نتوان آنرا بررسی و نقد نمود ولی بی شک نگارش این گونه مطالب و نظرات موافق و مخالف و راهنمایی ها و رهنمودهای تمامی عزیزان سبب افزایش آگاهی اذهان عمومی جامعه ومخاطبان محترم و اینجانب خواهد شد .

در قسمت اول این نقد من به نحوه معرفی فرماندهان و طرز رفتار فرماندهان جنگ در این فیلم اشاره می نماییم که به نظر من این گونه مطرح نمودن شخصیت فرماندهان جنگ خدشه به اصول اساسی دفاع مقدس و زیر سوال بردن و تحریف تاریخ۸ ساله جنگ تحمیلی و جفا در حق تمامی رزمندگان است.
 اقای ده نمکی گويا با زنذگی فرماندهان جنگ اشنايی نداشته اند شهيد همت ها باکری ها خرازی ها دقايقی ها احمد کاظمی ها و محسن رضايی و محمدعلی جعفری و... را نمی شناسند که چنين تصوير ناشايست و کذبی از فرماندهان جنگ ارائه نموده اند اقای ده نمکی مگر جنابعالی در کدام منطقه و سرزمين جبهه رفته ای که فرمانده تو اينگونه بوده است بگو تا همگان بدانند ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

جناب اقای ده نمکی شما در فیلم اخراجی ها تصویری از فرماندهان جنگ ما ارائه نموده اید که نسل بعد از جنگ و نا اگاهان از اوضاع و احوال جبهه های حق علیه باطل می پندارند فرماندهان ما انسانهایی بزدل ترسو و خودخواه و سنگ دل بوده اند که جز به مقام و منصب و پیشبرد اهداف و منافعشان به چیز دیگری فکر نمی کردند !!!

اما جالب است که این دروغ و پندار کذب چنان واضح است که هر نا اگاهی نیز باذنگاهی به سیره فرماندهان جنگ آنرا در می یابند

بروید و زندگی نامه و توصیف هایی را که همرزمان شهید همت گفته و یا نگاشته اند ببیند چرا همه از علاقه بی حد و حصر خویش به او سخن می گویند و بسییجی ها و نیروهای تحت فرمانش اورا چون مرید خویش می دانستد و یا حاج احمد متوسلیان را و یا شهید باکری و خرازی و شهید بزرگوار حاج احمد کاظمی

اگر تحقیقی جامع درباره فرماندهان جنگ کنیم از فرماندهان رده بالا تا فرماندهان دسته درمی یابیم شجاع ترین ها و فداکارترین های تاریخ دفاع مقدس بوده اند

ان فرماندهانی که حاضر نبوند غذا بخورند چون می گفتند شاید یک بسیجی در جبهه گرسنه باشد و من فرمانده سیر باشم.

آقای ده نمکی هیهات! هیهات از تحریف بالاترین ارزشهای یک ملت

اقای ده نمکی برای جذب مردم به سینما دفاع مقدس و یا هر هدف و نیت دیگری راههای دیگری نیز وجود دارد لطفا از ارزشهای گرانبها یی که به قیمت خون بدست امده هزینه نفرمایید لطفا!