خداحافظی باشکوه مردم با مرحوم آیت الله خوشوقت
ساعت ۱٠:٠٤ ‎ق.ظ روز شنبه ٥ اسفند ۱۳٩۱  
«در واقع اگر کسی متأثر می‌شود، گریه می‌کند، ناراحت می‌شود، باید برای خودش باشد. ایشان که خب یک عمر طولانی با برکتی را گذراندند، و همه‌اش هم در راه خدا، همه‌اش برای خدا؛ زندگی پاکیزه، نورانی. از اول جوانی، ایشان در همین راه توحید و راه معرفت و راه سلوک بودند. تا آخر این عمر طولانی، ایشان در این راه ظاهراً لحظه‌ای توقف نکردند و پیش رفتند. خب خدای متعال هم انشاءالله عملش با ایشان عمل بندگان صالح خواهد بود، عمل اولیاء خواهد بود. پس عزا بر خود کنید ای خفتگان!»شهدا شهدا شهدا  شهدا  شهدا   شهدا   شهدا شهدا

این جملات رهبر انقلاب در دیدار خانواده مرحوم آیت الله خشوقت است که پس از چند روز پیکر مطهرش وارد تهران شد و مشتاقان محضرش شب گذشته را در کنارش در مسجد امام حسن مجتبی(ع) به سر بردند. 
پس از چند روز بی تابی عزاداران تهرانی، امروز صبح پیکر مطهر آیت الله خوشوقت پس از اقامه نماز توسط رهبر انقلاب بر پیکر مطهر ، از دانشگاه تهران به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی  تشییع می شود.

مراسم تشییع در طول خیابان آیت الله طالقانی برگزار شود و پیکر مرحوم آیت الله خوشوقت برای تدفین در جوار بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم حسنی به شهر ری منتقل شود.

آیت‌الله عزیز خوشوقت در ماه رجب سال ١٣٠۵ هجرى شمسى در شهر بادکوبه (باکو) متولد شد.پدر و مادر ایشان اهل زنجان بودند اما چند سالی را به خاطر نا‌امنی منطقه، به باکو مهاجرت کرده بودند که  عزیز، دومین فرزند خانواده، در آنجا تولد یافت.

ایشان پس از تحصیلات دبیرستان، به علوم حوزوى روى آوردند و پس از پنج سال تحصیل در مسجد لرزاده تهران راهى دیار علم و تقوا، قم شد‌.

‌آیت‌الله خوشوقت، دروس خارج فقه و اصول را نزد حضرات آیات عظام سید‌حسین بروجردی و امام خمینی ‌سپری کرد‌ و حکمت و فلسفه و تفسیر را نزد علامه طباطبایی (ره) آموخت‌.

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، طی حکمی از سوی امام خمینی(ره) به عنوان نماینده ویژه ایشان در ستاد عالی انقلاب فرهنگی منصوب شدند و نیز اغلب در زمینه‌های فرهنگی، ارشاد و هدایت جوانان و تربیت فضلای مستعد، نقشی بزرگ ایفا کردند.

‌حضرت آیت الله خوشوقت روز پانزدهم بهمن ماه سال جاری، در حالی که اعمال حج عمره را به پایان برده بودند، به علت عفونت حاد ریوی در بیمارستانی در شهر مکه بستری شدند. شدت عفونت ریوی، موجب عفونی شدن خون ایشان و نیز از کار افتادن کلیه‌های‌شان شده بود.

روند درمان ایشان طی بیش از دو هفته به گونه‌ای پیش رفته بود که امکان انتقال ایشان به تهران را در روز اول اسفند، فراهم ساخته بود اما بازگشت دوباره عفونت ریوی، اختلال عملکرد قلب و ضعف شدید جسمانی، موجب شد حضرت آیت الله خوشوقت، که عمری را خالصانه برای خدا و تبلیغ راه راستین حضرت پروردگار زندگی کرده بود، در کنار خانه خدا، به آغوش خدا باز گردد.شهدا شهدا شهدا  شهدا  شهدا   شهدا   شهدا شهدا

شادی ارواح طیبه شهدا صلوات