مبارزه با بدحجابی ضرورت جامعه ما
ساعت ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٠ خرداد ۱۳۸٩  

مبارزه با بدحجابی ضرورت جامعه ما

یکی از بحث ها و موضوعات روز موضوع مبارزه با بدحجابی است که بسیاری از علما و بزرگان نیز بر لزوم اجرای آن تاکید کرده اند.

اما افراد و جریانات منحرفی هستند که با طرح این مسئله مهم به مخالفت پرداخته اند اما جالب اینجاست که در میان این جریانات گروههای به اصطلاح اصلاح طلب به تخطئه و استهزاء بحث حجاب روی آورده اند و مبارزه با بد حجابی را نه تنها ضرورت نمی بینند بلکه تمسخر آمیز می دانند!!!

اما به راستی چرا؟! مگر مسئله حجاب یکی از شعارهای  اصیل انقلاب اسلامی نبوده است (ای زن از فاطمه به تو اینگونه خطاب است ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است)

و مگر از دغدغه های اصلی متفکران و تئوریسین های انقلاب اسلامی ما چون استاد شهید مرتضی مطهری حجاب نبوده است که کتاب های زیادی در زمینه حجاب نیز به وسیله این متفکران به نگارش درآمده است.

مگر انقلاب اسلامی پوشش اسلامی را در جامعه تبیین نکرد و حجاب را  نهادینه ننمود و قانون حتی اتباع خارجی را نیز مستلزم به رعایت قوانین حجاب و پوشش متناسب با کشور ما نموده است.

اگر وصیت نامه شهدا را بررسی کنیم مشاهده خواهیم نمود که اکثر شهدا حتی در وصیت نامه شان به مسئله حجاب پرداخته اند توصیه به حفظ حجاب نموده اند و این خود نشانگر ضرورت و اهمیت بالای حجاب در جامعه است و ان شاله مسئله حجاب باعث شود با دقت بیشتری به مطالعه وصیت نامه شهدا بپردازیم و توصیه های شهدا را عملی سازیم و از محجوریت در بیاوریم.

 اما امروز و بعد از چند سال که از دوره ریاست جمهوری آقای خاتمی گذشته است موضوع بد حجابی با سیاست های آن جناب به معضلی جدی تبدیل گشته است !

هر انسان منصفی به این نکته اذعان خواهد نمود که در دوران اصلاحات در قالب فعالیت برای جوانان ،بی بندباری و بی حجابی و ولنگاری ترویج و تبلیغ می شد و سینما به سوی ابتذال پیش رفت و بازیگران بی حجاب را به عنوان نماد و الگو جوانان معرفی کردند و نیروی جوانی را به جای سوق دادن به اوج کمالات انسانی و اخلاقی به نابودی اخلاقی کشاندند و سبک و سیاق ولنگاری های اخلاقی غرب را در کشور پایه ریزی کردند و امروز می بینیم که گروههایی با محوریت شیطان پرستی و روابط نامشروع جنسی از دل آن ولنگاری ها اعلام وجود کرده اند و سخت در تکاپو برای استحاله فرهنگ غنی اسلامی ما بر آمده اند تا کاری که با مسلمانان الجزایر و... کردند به سر ما بیاورند.

 و این را یقین بدانیم ؛جوانی که به دنبال بد حجابی و ولنگاری است زمینه ورود به مسائل اخلاقی دیگر را نیز دارد و این چنین جوانی دیگر به فکر تولید علم و کمالات انسانی نخواهد بود. 

امروز انحرافات حد و مرز نمی شناسد اگر در پی احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بر نیایم و مبارزه با بدحجابی  که خواسته رهبر فرزانه انقلاب به عنوان سرپرست و ولی جامعه اسلامی و مراجع معظم و معزز تقلید به عنوان منادیان دین محمدی است را جدی دنبال نکنیم  این رذیله گریبانگر همه جامعه خواهد شد که در حال حاضر هم معضلی جدی است و باید یادآور شویم که جامعه ای که می خواهد اسلامی باشد باید مصادیق اسلام را اجرا نماید.

اگر امر به معروف و نهی از منکر این فریضه واجب الهی را عمل نماییم  شاهد شکوفایی جامعه در اکثر زمینه ها خواهیم بود و در این فضا است که جوان به بصیرت می رسد و حق را از ناحق تشخیص خواهد داد و جریاناتی که با ولنگاری سعی در جذب و فریب جوانان دارند را شناسایی خواهد نمود.

دولت نباید به واسطه برخی فشارها از اجرای طرح مبارزه با بدحجابی عدول نماید و ان شاالله مقتدرانه و  پیگیر به دنبال برخورد با عوامل ترویج و اشاعه دهنده فساد و بی بندباری باشد که به حمدالله همین طور است و اولین نشانه های آن طرح آقای شمقدری معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با تولید فیلمهای سینمایی است که باید آغازی باشد برای این راه ، چرا که سینما امروز برای برخی افراد ابزاری شده است برای ترویج بد حجابی و ابتذال .

اما به این نکته توجه داشته باشیم که مبارزه با بد حجابی وظیفه دولت به تنهایی نیست بلکه این مسئله در قالب فریضه امر به معروف و نهی از منکر بر هر مسلمان آزاده ای واجب است و همه ما در برابر بد حجابی مسئول هستیم و باید با روشنگری و امر به معروف و نهی از منکر با این رذیله به مقابله برخیزیم و نگذاریم اینهمه خون بر زمین ریخته شده برای احیای فرائض اسلام و توصیه شهدا برای حفظ حجاب با دسیسه های دشمنان و عده ای فریب خورده و هوسباز پایمال شود البته قدم در این راه گذاردن همواره با سختی ها و مشقت های بسیاری همراه است  اما دینداری سختی و مشقت نمی شناسد پس نباید از ناملایمات دلگیر شویم و ترک واجب نماییم چرا که توکلت علی الله فهو حسبه.