چیستی عاشورا
ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٥ آذر ۱۳٩۱  

عاشورامقدمه

روزها همچنان از پی هم می‌گذرند و دوباره محرم با آن حال و هوای سحرانگیزش از راه می‌رسد. دوباره عطر خوش حسینی به مشام می‌رسد و نوای «یاحسین» گوش جان را نوازش می‌دهد. زمزمه‌ای که همواره ورد زبان ملت ایران بوده و با نشأت گرفتن از زمزمه‌ها و نام حسین(ع) بود که توانستند چنان حوادثی را بیافرینند به طوری که با گذشت زمان هنوز فعل حسینی‌شان در اذهان حک شده باقی مانده است. 
بازخوانی مصیبت های عاشورا / حضرت علی اکبر علیه السلام
ساعت ۸:۳۸ ‎ق.ظ روز شنبه ٤ آذر ۱۳٩۱  
عاشورا
در زیارت نامه حضرت علی اکبرعلیه السلام آمده است: "اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَوَّلَ قَتیلٍ مِنْ نَسْلِ خَیْرِ سَلیلٍ مِنْ سُلالَةِ اِبْراهیمَ الْخَلیلِ صَلَّ اللَّهُ عَلَیْکَ وَ عَلی اَبیکَ؛(1) سلام بر تو ای اولین شهید از نسل بهترین سلاله پاک از سلسله ابراهیم خلیل علیه السلام. درود خداوند بر تو و پدرت باد."


 
چگونه همدیگر را تسلیت بدهیم؟ در مصیبت امام حسین علیه السلام
ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز جمعه ۳ آذر ۱۳٩۱  

عاشوراعَظَّمَ اللَّهُ أُجُورَنَا[1] بِمُصَابِنَا بِالْحُسَیْنِ ع- وَ جَعَلَنَا وَ إِیَّاکُمْ مِنَ الطَّالِبِینَ بِثَأْرِهِ مَعَ وَلِیِّهِ وَ الْإِمَامِ الْمَهْدِیِّ مِنْ آلِ مُحَمَّدٍ

 این روزها شما هم وقتی با کسی ملاقات می کنید در مصیبت ابا عبدالله (علیه السلام ) با این عبارت خویشاوندان و دوستانتان را تسلیت بدید و آرزوی انتقام خونش رو کنید :

می تونید با دوستان و خویشاوندان مصافحه 
بازخوانی مصیبت های عاشورا / حضرت علی اصغر علیه السلام
ساعت ۱٠:٢٥ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢ آذر ۱۳٩۱  
حضرت علی اصغر امام حسین علیه السلام در روز عاشورا در هنگام وداع اول، جلو خیمه آمد و به خواهرش فرمود: "ناوِلُونی عَلیّاً اِبْنی الطِّفْلَ حَتّی اُوَدِّعَهُ؛(1) پسر طفلم علی را به من دهید تا [برای آخرین بار او را ببینم و] با او وداع کنم." هنگامی که امام علیه السلام علی اصغر را در بغل داشت، تیر حرمله آمد و کودک را در آغوش پدر به شهادت رساند.

در روایت دیگری آمده است:


 
آل مروان چه کسانی بودند؟
ساعت ۸:٤۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢ آذر ۱۳٩۱  

عاشورامروان بن حکم یکی از سرسخت‌ترین دشمنان خاندان پیامبر و به خصوص حضرت علی (ع) بود. پدر او نیز دشمن پیامبر (ص) به شمار می‌رفت که دشمنی خود را نسبت به آن حضرت آشکار می‌‌نمود. مشهور است که حَکَم پشت سر پیامبر (ص) راه می‌رفت و ایشان را مسخره می نمود...