ماجرای عطر سیب حرم امام حسین(ع) چیست؟
ساعت ۸:٥۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩۱  

ashuraاستشمام بوی سیب از حرم امام حسین(ع)، ویژگی عجیبی است که چند کتاب معتبر به آن اشاره کرده اند.
«بوی سیب و حرم حبیب و حسین غریب و کرب و بلا». این نوحه مشهور و محبوب را در سالهای اخیر بارها شنیده ایم. اما بوی سیب چه ارتباطی با حرم امام حسین(ع) دارد؟ آیا درست است که می گویند از قتلگاه و ضریح مطهر امام حسین(ع) می شود عطر سیب استشمام کرد؟ 
زندگی، صحنه آزمون
ساعت ٢:٥٦ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٦ آبان ۱۳٩۱  

یاحسینفلسفه آزمایش، روشن ساختن صدق و توانایی و جوهره ناب و قابلیت‌های نهفته در انسان‌ها است. ادعای ایمان و حق‌جویی در صحنه عمل و در بوته آزمایش است که حقانیت و صدق خود را نشان می‌دهد. از این‌رو، انسان‌های والا، پیوسته برای موفقیت در امتحان زندگی می‌کوشند.

آزمون نیز به وسیله سختی‌ها، شهادت‌ها، فقدان عزیزان، از کف رفتن مال و جان و بستگان یا گذشتن از عزیزترین چیزها انجام می‌گیرد. 
عاشورا صحنه جهاد بانفس
ساعت ٢:٤٥ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٦ آبان ۱۳٩۱  

عاشورابرتر و دشوارتر از جهاد با دشمن بیرونی، مبارزه با تمنیات نفس و کنترل هوای نفس و خشم و شهوت و حب دنیا و فدا کردن خواسته‌های خویش در راه «خواسته خدا» است.

این خودساختگی و مجاهده با نفس، زیربنای جهاد با دشمن بیرونی است و بدون آن، این هم بی‌ثمر یا بی‌ثواب است؛ چون سر از ریا، عُجب، غرور، ظلم و بی‌تقوایی در می‌آورد. 
روز اول ماه محرّم الحرام
ساعت ٢:۳٩ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٦ آبان ۱۳٩۱  

moharam1.آغاز ایام حسینی

اولین روز از ماه حزن و اندوه آل محمدعلیهم السلام است،که همه انبیاء وملائکه و شیعیان و دوستان اهل بیت علیهم السلام محزون اند.باید گفت:ماه حزن واندوه تمام عالم است،چرا که همه ساله از اول محرم تا روز عاشورا پیراهن پاره پاره سیدالشهداء علیه السلام را از عرش خدا رو به زمین می آویزند و حزن واندوه عالم را فرا می گیرد.1 
برنامه مداحان و وعاظ مشهور تهران در محرم
ساعت ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٦ آبان ۱۳٩۱  

هیأت‌های عزاداری تهران در دهه اول ماه محرم برنامه های سوگواری امام حسین(ع) را برگزار می کنند.

به گزارش خبر آنلاین، این مراسم از 25 آبان‌ماه 1391 همزمان با شب اول ماه محرم برگزار می‌شود و برنامه سخنرانان و مداحان ویژه این مراسم به شرح زیر است: 
رسول ترک لاتی که آزاده امام حسین ع شد
ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٠ آبان ۱۳٩۱  

رسول ترک

رسول ترک آزاده امام حسین ع )کلیپ تصویری انتهای وبلاگ قسمت تبلیغات مذهبی وبلاگ شهدا)

رسول ترک بعد از آنکه در سالهایی از عمرش اهل نافرمانی و غفلت از خدای خویش بوده است عاقبت همانطوری که خواهید دید، در یکی از ماههای محرم آن واقعه و مرحمت و دعوت ولایتی و معنوی برایش پیش میآید و او را به شدت دگرگون می سازد. 
دلم برای فرزندان شهیدم تنگ شده است
ساعت ٦:٠٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳٩۱  

در هشت سال دفاع مقدس خانواده‌های بسیاری بودند که برادران به همراه پدر در جبهه بودند و همراه و همسنگر از انقلاب دفاع می‌کردند. این حماسه‌سازان بزرگ نمونه‌های روشنی از ایمان و ولایت‌پذیری امتی بود که برای عزت و سربلندی ایران و انقلاب از همه چیز خود گذشتند. در میان این خانواده‌ها، خانواده شهیدان اینانلو را برگزیده‌ایم و تنها به سه روایت از این خانواده که به نام سه شهید مفتخر شده است، اشاره خواهیم داشت.