زندگینامه شهید سید مرتضی آوینی سیدشهیدان اهل قلم
ساعت ۸:٥٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩۱  
سال 1326 بود که پا بر خاکدان هستی نهاد و در کوچه پس کوچه‌های خاکی حرم حضرت عبدالعظیم بزرگ شد، اما هنوز مدت کوتاهی نگذشته بود که به دلیل شغل پدر به شهرهای زنجان، کرمان و تهران رفت. سفر او را پخته‌تر کرد. خیلی زود لطافت روحش نمایان شد و او با سرودن شعر، نوشتن داستان و مقاله این جوش و خروش را به صفحه کاغذ سپرد.


 
چرا شهید صیاد شیرازی ترور شد؟
ساعت ٧:۱۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩۱  

به بهانه سالروز ترور امیر سپهبد صیاد شیرازی به دلایل ترور این مجاهد نستوه می پردازیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قربانیان ترور، کینه گروهک مجاهدین خلق از صیاد به عملیات مرصاد بر می گردد.
این گروهک به لحاظ این که در جریان جنگ تحمیلی از عوامل اطلاعاتی خویش در کمک به ارتش عراق استفاده می کرد؛ در استراتژی نظامی صدام از جایگاه ویژه ای برخوردار بود. 
حالات جانسوز حضرت زهرا(س) به روایت فضه خادمه
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩۱  

روى ورقة بن عبداللَّه الأزدى، قال: خرجت حاجا الى بیت‏اللَّه الحرام، راجیا لثواب اللَّه رب العالمین، فبینما انا اطوف و اذا انا بجاریة سمرا، و ملیحه الوجه، عذبه الکلام، و هى تنادى بفصاحه منطقها، و هى تقول:
ورقة بن عبداللَّه ازدى روایت نموده است: به امید ثواب خداوند و پروردگار عالمیان به حج بیت‏اللَّه الحرام مشرف شدم. 
طرحی برای سالروز شهادت سردار شهید املاکی و یک نکته مهم
ساعت ۱٢:٤٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٩ فروردین ۱۳٩۱  

در جستجوی مطلب درباره شهید املاکی بودم که به وبلاگ برادر میلاد پسندیده برخورد کردم که طرح زیبایی را به مناسبت شهادت این سردار شهید بزرگوار طراحی نموده بودند که اشاره به فداکاری ایشان دارد ،اما آن نکته مهمی که از اصل طرح مهمتر است جمله ایست که آقای پسندیده در زیر پوستر نوشته اند:((تذکر مهم: هرگونه تکثیر و استفاده از این تصویر، نه تنها بلامانع است بلکه ثواب هم دارد. پس تا می توانید منتشرش کنید... حتی بدون آوردن نام طراح!)) و من این را نشانه اخلاص وایثار ایشان می دانم . 
گفتاری از آیت اله جوادی آملی ؛ مملکتی را که شهدا پاک کرده اند ، آلوده نکنیم
ساعت ۱٠:٥٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٧ فروردین ۱۳٩۱  

مرگ عبارت از این نیست که انسان نابود شود. مرگ نیست که انسان را می میراند بلکه انسان مرگ را می میراند؛ این مطلب اول برای همه است. ما هرگز نمی میریم؛ ما مرگ را می میرانیم. انسان در برخورد با مرگ تسلیم نمی شود بلکه مرگ را تسلیم میکند. آن ها که مادّی فکر می کنند، خیال می کنند مرگ پایان راه است و انسان که می میرد می پوسد و دیگر هیچ. اما در فرهنگ دین، انسان است که مرگ را در آن مصاف، مچاله می کند و از بین می برد؛ ولی خود می ماند. این حرف، حرف انبیا است. 
سلام بر نوروز ٰ
ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱ فروردین ۱۳٩۱  

بسم رب

رب الشهداء و الصالحین

سلام بر نوروز  سلام بر اعجاز طبیعت