اخلاص تنها راه رهایی
ساعت ٥:٠٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳۸٧  

بسم الله الرحمن الرحیم

یادبود آنانی که در صف یاران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) قرار گرفتند و به خیل عظیم عاشورائیان عالم پیوستند در این دوره آخرالزمان تنها با اخلاص و خلوص نیت میسر است.

در هر کوی و برزن ،جا و مکان بوی شهدا عطرآگین خواهد شد و مشام همگان را خوشبو خواهد نمود اگر سیره شهدا در زندگی ما با خلوص در نیت و عمل عجین شود.

و ما چونان سربازان آخرالزمانی سیدالشهدا (ع) خالصانه قدم در مسیر تقوا و پاکیها بگذاریم و به همه دلبستگی های پوشالی و ناپاکی ها و انحرافات گوناگون اعتقادی اخلاقی پشت بنماییم .

خوشا به حال شهدا

در راه رسیدن به درجات عالیه قرب الهی باید از تزویرها دروئی ها و نفاق دور شد .

چراکه بی جهت کسی را بی دلیل به جمع خاصان درگاه  و آستان حضرت دوست راه نمی دهند  و چه زیبا فرموده است شهید مظلوم بهشتی که بهشت را به بها دهند و نه به بهانه .

واین بدان معناست که همه اعمال انسان هنگامی مورد قبول است و ارزشمند میشود که با اخلاص توام شود چراکه همه چیز را همه کس در عالم نمی بینند همانطور که هرکسی را دیدن حقیقت کربلا مقدور نیست چراکه در عالم رازی است که جز به بهای خون فاش نمی شود و آن راز در کربلا نهفته است پس خو شا به حال آنان که با شهادت رفتند..... 
شهدای گمنام
ساعت ٤:٠٥ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٤ آبان ۱۳۸٧  

ولایت،
ایثار،
غربت،
مظلومیت،
شهادت،
و واژه‌ای حزین؛... گمنامی.

و این واژه حزین، مرا به یاد گوشه‌ای از بهشت روی زمین می‌اندازد؛ قطعه شهدای گمنام.

شهدایی که با تأسی از مادر پهلو شکسته‌ی خویش، گمنامی را برای نام و نشان خود برگزیده‌اند.

  

شهدای گمنام

در قطعه شهدای گمنام، بارها مادران و پدران و همسرانی را که گذر عمر و داغ فرزند یا همسر، قامتشان را شکسته است دیده‌ام.

منتظرانی که هنوز چشم انتظار تکه استخوانی و یا حتی پلاکی از عزیز خود هستند و پریشان احوال از اینکه مزاری از عزیزشان ندارند تا موقع دلتنگی و سختی و غم زمانه برایش دردلی کنند و آرامش یابند.

و سلام عالم و عالمیان بر گمنام‌ترین حقیقت هستی، مادر همه شهیدان گمنام، زهرای مرضیه (سلام الله علیها).

و خدایا...؛ رقصی چنین میانه میدانم آرزوست.

 


    

برای دانلود نوای فوق روی این لینک راست کلیک کرده و گزینه save targe as را انتخاب کنید. 
معیار برتری
ساعت ٧:۳٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۸٧  
بسم الله الرحمن الرحیم سلام براستی معیار برتری انسانها در دنیا امروز چیست در سیره نبوی و اهل بیت طاهرینش اصل برتری انساها بر مبنا آیه (ان اکرمکم عندالله اتقاکم )است مبنایی که متاسفانه در دنیای امروز مبنا نیست. امروز رفاقت آشنایی قدرت ثروت و موقعیت مهمتر از بقیه مسائل است. شاید برخی مواقع حتی شهدا هم برای بعضی به عنوان ابزار برای رسیدن به جایگاه بالا باشند . اما واقعا روش شهدا هم همین گونه بود کاش برخی حداقل از شهدا دم نمی زدند و مایه نمی گذاشتند شهید مقامش خیلی بالاتر از اینهاست آقایان جاه طلبی خود را به شهدا نسبت ندهید چرا که راه مسلک و ایان شهدا سوای از مسلک شمایی است که مقام مال و منصب چشمتان را بر حقایق بسته است شهید نظر می کند به وجه الله ولی شما به چه نظر می کنید به وجه دنیا؟ مگر دنیا وجه دارد بیدار شویم از خواب دنیا فقط ما را می فریبد و گرنه هیچ برای بدست آوردن ندارد از شما با جبروت تر ها رفته اند در زیر خروارها خاک آرمیده اند شهید را با ولایت پذیری شناخته اند با اطیعولله و اطیعو الرسول و اولوالامر منکم اما شما را با اطاعت از نفس در راستای رسیدن به مطامع و امیال نفسانی خود در لوای دین و نام شهیدان واینجاست مظلومیت شهیدان که شمایید مدعیان خونشان.